HAKKIMIZDA

Derneğimiz;

Girişim Benim Derneği’nin altyapısını Türkiye’ye ilk Melek Yatırımcılık kavramını getiren LabX ve Türkiye’nin 11 senedir devam eden en büyük girişimcilik yarışması olan Bir Fikrin mi Var? yarışması oluşturuyor.

Farklı sektörlerden 85 kişilik seçkin melek yatırımcıyı bünyesinde bulunduran LabX, Türkiye’de faaliyete geçen ilk Girişimcilik ve Yatırım Danışmanlık şirketi olarak yarışmadan çıkan fikirlere şirketleştirme sürecinde destek olmaktadır. Bu destek sadece yetişkinlere değil, okul çağında girişimci ruhuna sahip gençlere ve çocuklara da kapılarını açmaktadır.

Türkiye’nin en büyük eğitim kurumlardan ana sponsorluğunu üstlendiği Bir Fikrin mi Var? gençler ülke çapında büyük ses getirmiş ve alanında bir ilkin başlangıcı olmuştur. 5-17 yaş arası çocukların katılımıyla gerçekleşen Bir Fikrin mi Var? Gençler’ de minik girişimciler tıpkı yetişkinler gibi sahnede yerlerini alıp KOSGEB ve LabX ile şirketleri kurularak ödüllendirilmişlerdir. Bir Fikrin mi Var? Gençler sayesinde iş dünyası, toplum ve eğitim kurumlarında girişimciliğin küçük yaşlarda desteklenmesi ve eğitimler ile geliştirilmesinin farkındalığı sağlanmıştır. Gençlerden aldığımız geri dönüşümlerden de yola çıkarak bu alanda bir eksik olduğu tespit edilmiş ve bu eksiğin giderilmesi için Bir Fikrin mi Var? Akademi ve Girişim Benim Derneği kurulmuştur.

Derneğimiz girişimcilik üzerine kurulmuş sivil toplum örgütlerine destek vererek, hem sosyo-ekonomik durumu sınırlı insanlara, hem de temel ve yüksek eğitim kurumlarındaki öğrencilere girişimcilik üzerine eğitim ve organizasyon sağlayarak Bir Fikrin mi Var? yarışmasına entegre olmayı hedeflemektedir. Böylelikle tam 11 yıldır milyonlarca kişiye ulaşıp Türkiye'nin en iyi kanallarında TV klasikleri arasında yerini alan Bir Fikrin mi Var? Girişimcilik yarışmasının hazırladığı altyapı sayesinde duayen iş insanlarından oluşan derneğin yönetim kurulunun katkılarıyla girişimciliğe dair hedeflerimizi tek bir çatı altında gerçekleştireceğiz. Gençleri kendine hedef kitle olarak belirleyen derneğimiz, girişimcilik kavramını eğitim sistemine dahil etmek ve böylece gençlerin daha geniş bir vizyona sahip olarak yetiştirilmelerini ve gelecekte ne istediğini bilen bir birey haline gelmelerini kendine amaç edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda projelerimiz ve organizasyonlarımız, gençlere girişimciliği sevdirmek ve her bireyin kendi potansiyelinin farkına varmaları konusunda yardımcı olmak amacı etrafında gerçekleşecektir. Ülkemizde yetişen her gencin aynı sosyal ve ekonomik imkânlara sahip olmamasının bilincinde olan derneğimiz düzenlenecek etkinliklerin herkese ulaşması ve fayda sağlaması konusunda elinden geleni yapacaktır. En önemli hedefimiz ise ülkemizdeki dezavantajlı gençlere girişimcilik ruhuna sahip olmanın sosyal ya da ekonomik anlamda herhangi bir fark gözetmediğini kanıtlamaktır.